Obisk ministrice za izobraževanje, znanost in šport

24.1.2017

Občino Gorenja vas – Poljane je danes obiskala ministrica za izobraževanje, znanost in šport dr. Maja Makovec Brenčič v spremstvu generalnega direktorja Direktorata za šport dr. Bora Štrumblja.

Župan Milan Čadež s sodelavci je ministrici predstavil visoko stopnjo pripravljenosti na gradnjo nujno potrebne nadomestne telovadnice pri Osnovni šoli Ivana Tavčarja v Gorenji vasi, kjer v neprimernih pogojih v dotrajani, 46 let stari telovadnici, iz leta v leto telovadi večje število učencev, prezasedena pa je tudi v popoldanskem času. Občina je že pridobila pravnomočno gradbeno dovoljenje ter objavila javno naročilo za izbiro izvajalca del gradnje nove telovadnice z zunanjimi igrišči in parkirišči ter izgradnjo nove kotlovnice na lesno biomaso. V drugem delu obiska je potekal ogled telovadnice s spremljajočimi prostori, v okviru katerega so se lahko prisotni neposredno prepričali o utesnjenih prostorskih pogojih športne vadbe, s katerimi se šola sooča v zadnjih dveh desetletjih. Na občini smo izjemno zadovoljni, da se je ministrica odzvala povabilu občine na delovni obisk, pričakujemo pa, da bo ministrstvo pripravilo ustrezne pogoje za javni razpis za občine, saj je navedena investicija za občino izjemno velik finančni zalogaj.

Obisk OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas
Obisk OŠ Ivana Tavčarja v Gorenji vasi