Tavčarjevo leto

V začetku je bila beseda

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

26.6.2023

Klekljarsko društvo Deteljica Gorenja vas je z upodobitvijo dr. Ivana Tavčarja v klekljani čipki, za katerega je njegov portret narisala članica Zvonka Kogovšek, ter z nekaj upodobitvami prizorov iz njegovih del prispevalo majhen kamenček v mozaik prireditev v njegov spomin. 

Na razstavi, ki je bila na ogled 24. in 25. junija v mali dvorani Sokolskega doma v Gorenji vasi, so se s svojimi izdelki predstavile članice društva ter učenci klekljarskih krožkov osnovnih šol Ivana Tavčarja Gorenja vas in Poljane. Posebnost letošnje razstave je bil tudi klekljan nakit iz žičke avtorice, članice društva, Danice Erznožnik.

Za kulturni del odprtja razstave je poskrbela glasbena skupina Loške orglice, blagoslovil pa jo je župnik Marjan Lampret.

Fotogalerija

Izdelki osnovnošolskega klekljarskega krožka Foto Lucija Potočnik
Klekljan nakit avtorice Danice Erznožnik Foto Lucija Potočnik
Odprtje razstave v mali dvorani Sokolskega doma Foto: Lucija Potočnik
Nastop glasbene slupine Loške orglice Foto: Lucija Potočnik
Dostopnost