Tavčarjevo leto

Odprtje občinskega kolesarskega kroga

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

8.5.2023

V soboto, 6. maja, je na Dvorcu Visoko potekalo tradicionalno odprtje občinskega kolesarskega kroga.

Kolesarji so se zjutraj zbrali pod kozolcem pri Dvorcu Visoko, kjer sta jih nagovorila župan Milan Čadež in predsednik kolesarskega društva Belaunce Aleš Mrak. Program so popestrili starodobni kolesarji iz društva Rovtarji, Poljanski župnik, Jože Plut pa je vse zbrane kolesarje še blagoslovil za varno pot.

Ivan Tavčar je bil predsednik prvega kolesarskega društva v Sloveniji - Kluba slovenskih biciklistov, ustanovljenega leta 1887 v Ljubljani. Zato je bila letošnja otvoritvena trasa kolesarskega kroga v počastitev Tavčarjevega leta malo drugačna. Kolesarji so se od Dvorca Visoko podali na Gabrško Goro in se čez Stari vrh spustili nazaj v dolino, do izhodiščne točke, Dvorca Visoko. Ob vrnitvi je kolesarje pričakalo žrebanje nagrad za lansko sezono, druženje ter animacijski program.

 

 

Fotogalerija

Foto: Martina Ambrožič Tušar in Sabina Bohinc
Foto: FB Društvo Rovtarji Smučanje in kolesarjenje po starem Škofja Loka
Foto: FB Društvo Rovtarji Smučanje in kolesarjenje po starem Škofja Loka
Foto: Martina Ambrožič Tušar in Sabina Bohinc
Dostopnost