Tavčarjevo leto

Nova pridobitev na Dvorcu Visoko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

23.6.2023

V sredo, 21. junija, je bila v dvorec na Visokem dostavljena omara, ki je bila v lasti dr. Ivana Tavčarja.

Dr. Ivan Tavčar jo je uporabljal v svoji odvetniški pisarni v Ljubljani. Kasneje je zamenjala več lastnikov, sedaj pa je našla svoje mesto v muzejski sobi Dvorca Visoko, posvečeni pisatelju in bo spominjala na njegov pravniški poklic. Najbrž je v njej hranil različne dokumente. Izdelana je iz kvalitetnega lesa iglavcev in furnirana s trdim lesom, najbrž orehovino ali češnjo. Oblikovana je v tipičnem slogu poznega 19. stoletja, s pridihom neorenesanse. Ljudsko je to stilno obdobje, ko so tudi na pohištvu oživljali stare umetnostne sloge, imenovano »alt deutsch« (staronemško).

Dostopnost