Sanacije po poplavah v letu 2023

Obsežna obnova plazov na cesti Malenski Vrh

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

8.7.2024

Od začetka marca 2024 dalje poteka intenzivna obnova plazov in usadov na cesti Volča – Malenski Vrh, ki so v avgustu 2023 nastali na lokacijah prečenja hudourniških strug, ali pa so bili posledica zdrsa in posedanja nestabilnih hribinskih mas.

Skupno je predvideno sanirati preko 10 plazov na območju ceste, vključno z večjim plazom na odcepu v spodnji del vasi Lovsko Brdo. Zaradi navedenega obsega del so na navedeni cesti dolgotrajnejše cestne zapore, promet pa poteka po obvozih.

Do konca junija je bilo saniranih in na novo urejenih vseh šest plazov v zgornjem delu trase ceste, vključno z vgradnjo stabilnih prepustov zaledne in hudourniške vode večjih dimenzij, na osnovi česar je v zgornjem odseku v tekočem mesecu predvidena ponovna vzpostavitev asfaltne prevleke.

Fotogalerija

Dostopnost