Oprostitev plačila nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča

6.4.2023

Obveščamo, da lahko lastniki novozgrajenih stanovanjskih objektov vložijo vlogo za petletno oprostitev plačila nadomestila za uporabo stavbnega zemljišča (v nadaljevanju NUSZ).

Petletna doba oprostitve plačevanja NUSZ začne teči z dnem prijave stalnega prebivališča, upošteva pa se od dneva vložitve popolne vloge. Plačila so na osnovi oddane vloge oproščeni tudi prejemniki socialnih pomoči Centra za socialno delo in lastniki objektov, ki so jih prizadejale elementarne nesreče.

Vlogo za 5-letno oprostotev plačevanja nadomestiča za uporabo stavbnega zemljišča vlagatelj lahko:
- vloži osebno v sprejemni pisarni občine Gorenja vas – Poljane,
- pošlje po pošti na naslov: Občina Gorenja vas – Poljane, Poljanska cesta 87, 4224 Gorenja vas, ali
- pošlje po elektronski pošti na naslov: info@obcina-gvp.si (podpisano in skenirano).

Če vlagatelj poda vlogo po pošti ali elektronski pošti, je obvezna priloga vlogi tudi potrdilo o plačani upravni taksiZa vloge, oddane v sprejemni pisarni, se upravna taksa poravna z gotovino v sprejemni pisarni.