O občini

Umetnost struženja lesa na Visokem

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

22.4.2013

V soboto, 20. aprila 2013, so se pri Tavčarjevem dvorcu na Visokem pri Poljanah srečali lesostrugarji iz Slovenije, Italije in Avstrije.

Obiskovalci so si lahko ogledali razstavo  struženih krogel avtohtonih slovenskih vrst prof. Antona Suhadolca, fotografsko razstavo DUO, na stojnicah so prodajali člani Sekcije DUO OOZ Škofja Loka, Srednja šola za lesarstvo je pripravila čudovite panoje o lesnih in drevesnih vrstah, na ogled je bil muzejski kotiček z 200 let staro stružnico  in orodjem v, v dvorcu pa so si obiskovalci lahko ogledali tudi dokumentarni film o strugarju Stanislavu Lamovšku, ki je bil tudi pobudnik srečanja na Visokem.Vse do 18. ure popoldan so obiskovalci lahko občudovali mojstre pri delu in UMETNOST STRUŽENJA LESA. Iz Škofjeloškega prihaja tudi soorganizator srečanja, g. Matija Hiršenfelder, ki je za stružene sklede dobil leta 2010 Zlato vitico. V znamenje sodelovanja in tradicionalnih srečanj na Visokem sta v popoldanskih urah župana Občine Gorenja vas - Poljane in Škofja Loka simbolično zasadila drevo, prikolesarili so še Rovtarji in dan se je zaključil s čudovitim koncertom Bakalina.  Na dogodek je prišlo ogromno obiskovalcev iz vseh koncev Slovenije, vse je potekalo nad pričakovanji. V knjigi vtisov, ki je na voljo v Rokodelskem centru DUO v Škofji Loki – Razvojna agencija Sora, si lahko preberete čudovite vtise obiskovalcev, kot npr. :»1. srečanje lesostrugarjev je uspelo v vsem sijaju. Strugarji so bili čudoviti, zaključek z Bakalino pa je bil vrhunski!«

Fotogalerija

Dostopnost