O občini

Srečanje občinskega partnerstva 2014 v Vrbi na Koroškem

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

15.12.2014

Župan Milan Čadež se je minuli petek udeležil srečanja občinskega partnerstva 2014 v Vrbi na Koroškem - "Medkulturni dialog kot priložnost za regiji Koroška - Slovenija".

Ob prihodu sta udeležence pozdravila župan Občine Vrba/Velden ter predsednik Koroške občinske zveze, g. Ferdinand Vouk, in predsednik AACC-Alpsko-jadranskega centra za čezmejno sodelovanje, g. Bernard Sadovnik.

Sledila je vsebinska razprava o možnosti sodelovanja občin v okviru novega programa EU 2014 - 2020 na področju turizma, gospodarstva in energije ter o sodelovanju in pobratenju gorenjskih in koroških občin.

Pred ogledom božičnega trga v Vrbi ob Vrbskem jezeru je bila z uradno proslavo obeležena 10. obletnica pobratenja občin Bled in Vrba/Velden.

Dostopnost