O občini

Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2016

29.11.2016

V soboto, 26. novembra 2016, smo v Sokolskem domu v Gorenji vasi počastili praznik Občine Gorenja vas - Poljane in podelili priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016.

Letošnji kulturni program so ga pripravili učitelji in učenci Osnovne šole Ivana Tavčarja Gorenja vas. Nastopili so otroški pevski zbor Mavrica, mladinski pevski zbor in učiteljski pevski zbor pod taktirko Neže Erznožnik, šolska folklorna skupina pod mentorstvom Lucije Kavčič ter dramski krožek pod mentorstvom Jane Rihtaršič, za katerega je scenarij napisala Nina Dolenc.

Po kulturnem programu so bila podeljena priznanja občine za leto 2016.

Naziv Častni občan je bil posthumno podeljen Alojziju Štremflju za dolgoletno vodenje in rast podjetja Marmor Hotavlje ter za delo in aktivnosti pri razvoju krajev pod Blegošem.

Priznanja Občine Gorenja vas – Poljane so prejeli dr. Milena Alič za prispevek k prepoznavnosti in družbenemu življenju Javorij, Anton Bogataj za izviren opis rodbin in ljudi fare Stara Oselica, Kulturno društvo dr. Ivan Tavčar Poljane za oblikovanje kulturne podobe Poljan, Lovska družina Gorenja vas za sobivanje z naravo in odgovoren odnos do divjadi ter Planinsko društvo Sovodenj za delovanje na različnih področjih planinstva in za promocijo kraja.

Priznanje župana Občine Gorenja vas – Poljane so za ohranjanje in negovanje poljanskega narečja in promocijo Poljanske doline prejeli Raubarji.

Raubarji, prejemniki priznanja župana Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016
Lovro Telban, predsednik društva, je prejel priznanje Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016 v imenu Planinskega društva Sovodenj
Danijel Vehar, starešina, je prejel priznanje Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016 v imenu Lovske družine Gorenja vas
Anton Krek, predsednik društva, je prejel priznanje Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016 v imenu Kulturnega društva dr. Ivan Tavčar Poljane
Anton Bogataj, prejemnik priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016
dr. Milena Alič, prejemnica priznanja Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2016
Naziv Častni občan Občine Gorenja vas - Poljane je posthumno prejel Alojzij Štremfelj. Priznanje je prevzel njegov sin, Marijan Štremfelj.
Milan Čadež, župan
Šolska folklorna skupina pod mentorstvom Lucije Kavčič
Maj Ambrožič
Dramski krožek pod mentorstvom Jane Rihtaršič