O občini

Sanacija podružnične šole in vrtca Sovodenj

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

21.8.2013

V avgustu 2013 so se začela sanacijska dela na plazu Sovodenj, ki obsegajo stabilizacijo in utrditev temeljnih tal pod prizidkom Vrtca Sovodenj po sistemu Jet grouting, utrditev zidov obstoječega objekta šole z vezmi in injektiranjem razpokanih sten ter izdelavo sidrane pilotne stene.

V tem trenutku so na obstoječi  šoli na fasadi že vgrajene predvidene jeklene horizontalne vezi s pripadajočimi sidrnimi ploščami. Enako tudi znotraj v objektu.

Izvaja se zidarsko zametavanje izvedenih prebojev in žlebov na zidovih.

Na zunanjem delu je končano vrtanje in injektiranje za Jetgrounting pilote, izvaja se povezovalna greda na izvedenih Jet pilotih.

Na gradbišče je tudi že prispela potrebna oprema za izvedbo sidrane pilotne stene pod objektom vrtca. Z deli na pilotni steni se bo pričelo previdoa v  začetku naslednjega tedna, izvajalec mora na gradbišče dostaviti še potrebno predvideno armaturo in urediti delovne platoje za nemoteno in varno izvedbo del na pilotni steni.

Fotogalerija

sidrna plošča
kladivo piloti
opaž za pilote
Stroj za izvedbi pilotov
Horizontalne vezi
Izvajanje jet-groutinga
Izvajanje jet-groutinga
Izvajanje jet-groutinga
Stroj za izvajanje jet-groutinga
Sanacija z horizontalnimi vezmi na podružnični šoli Sovodenj
Dostopnost