O občini

Občina Gorenja vas - Poljane boter češnje drobnice v Levstikovem sadovnjaku

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

17.11.2014

V sklopu sobotnega, že 28. mednarodnega popotovanja po Levstikovi poti od Litije do Čateža pri Trebnjem, je potekalo tudi odprtje Levstikovega sadovnjaka.

Letošnjo pomlad so organizatorji začeli z zasajanjem slovenskih sadnih dreves v Levstikovem sadovnjaku, ob poti med Litijo in Čatežem. Drevesa so zasajena ob poti in z barvnimi tablami na hrastovih totemih označena in opisana v sliki in besedi. Obiskovalci Levstikove poti se bodo ob pogledu na informacije o slovenskih starih sadnih sortah zavedali vrednosti neokrnjenega okolja, ki nudi številne priložnosti za kvalitetno življenje in tudi kvaliteto preživljanja prostega časa v naravi.

Češnja drobnica je posajena v spomin na Poljansko dolino in hribe okrog nje, kjer je vsako pomlad pokrajina odeta v čudovite bele barve, in v nostalgičen spomin na češnje iz slovenskega filma Cvetje v jeseni.

Levstikov sadovnjak

Fotogalerija

Dostopnost