O občini

Marcel Stržinar, državni prvak v smučarskih skokih

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

9.11.2016

Danes je župan Milan Čadež sprejel na obisk Marcela Stržinarja, ki je osvojil naslov državnega prvaka v smučarskih skokih pri dečkih do 15 let.

Marcel je 14-letni skakalec iz Poljan. Trenira v SSK Alpina Žiri pod vodstvom Jerneja Kumerja že od leta 2008. V poletni sezoni je premagal vso konkurenco in postal državni prvak v smučarskih skokih. Po drugi tekmi je bil v skupnem seštevku na petem mestu, zatem pa si je na državnem prvenstvu v Kranju zagotovil 20 točk prednosti in si prislužil naslov državnega prvaka v svoji kategoriji. Na zadnji tekmi je razliko s ponovno zmago le še povečal in si prislužil tudi prvo mesto v skupnem seštevku.