Nova knjižnica Ivana Tavčarja v Sokolskem domu

Pri izvedbi Energetske in statične sanacije Sokolskega doma Gorenja vas so se v mansardi objekta pridobili lepi novi prostori, ki so se namenili za nov oddelek Knjižnice Ivana Tavčarja v Gorenja vas.

V prvi fazi so bila narejena vsa gradbena dela, delno zaključno gradbena dela, vsa strojno inštalacijska dela in delno elektroinštalacijska dela. Dela so se izvajala skladno z razpoložljivimi sredstvi tudi v letih 2016 in 2017, ko so se nadaljevala zaključna gradbena dela, elektro inštalacijska dela in vgradnja notranje opreme. Tako so bili v sklepnem delu investicije dokončani končni podi, vgrajeno stavbno pohištvo, svetila in notranje pohištvo. Za na novo urejene prostore je bilo pridobljeno tudi uporabno dovoljenje.

Slavnostno odprtje nove knjižnice je bilo 22. junija 2017, ko so bili novi prostori tudi uradno predani uporabi.

Slavnostno odprtje novih prostorov