Obnova ceste Trebija - Stara Oselica

30.6.2020

V sklopu projekta Sanacije odsekov cest je izvajalec Mapri Proasfalt d.o.o. v januarju pričel z gradbenimi deli na 1,5 km dolgemu odseku lokalne ceste Trebija – Stara Oselica.

Gradbena dela, ki skupno znašajo 320.000 EUR z DDV, se približujejo koncu. Del ceste od kmetije Burnik (Stara Oselica 26) do Ferjanovcove grape (ekološki otok) je bil na novo trasiran, kar je bilo izvedeno v dogovoru z lastnikom parcel. Na delu od Ferjanovcove grape do konca odseka, pa je bil saniran cestni usad in izvedena razširitev ovinka nad Mežnarjem.

Preostala dela potekajo po predvidenem planu. Dne 24. in 26. 6. 2020 je bil asfaltiran 800 m dolg odsek te ceste od Ferjanovcove grape (ekološki otok) do Mežnarja. Nadaljujejo se zaključna dela in detajli pri odvodnjavanju, čemur bo sledilo asfaltiranje preostalega 700 m dolgega odseka.

Dela bodo predvidoma zaključena julija 2020.