Aktualno

Reka Sora v Poljanah v novi strugi

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

3.7.2020

Stara struga reke Sore proti Hotovlji je le še spomin. Reka Sora teče po svoji »novi strugi«, kot je predvideno v sklopu izvedbe projekta "Ukrepi za povečanje poplavne varnosti Poljanske Sore na območju Poljan nad Škofjo Loko".

Za sotočjem Sore in Hotoveljščice je že zgrajen povsem nov jez, del nove, leve brežine Poljanske Sore pa je lepo zelen in obraščen. V nadaljevanju izvedbe bo sledila še ureditev oziroma dokončanje zavarovanja desne brežine reke Sore, oblikovano bo novo sotočje med Soro in Hotoveljščico ter urejene nove travne površine na mestu stare struge reke Sore. Hkrati pa se že izvaja poglobitev in širitev Ločivnice skozi Poljane, kmalu pa se prične tudi z izvedbo del za novo, urejeno in oblikovano sotočje Ločivnice in Sore.

Vsa dela v vodotokih Sora, Ločivnica in Hotoveljščica, izvaja pogodbeni podizvajalec VGP d.d. iz Kranja.

 

Fotogalerija

Ozelenitev dela nove leve struge (Foto: Igor Kržišnik)
Potek nove struge (Foto: Igor Kržišnik)
Desna obrežna zavarovanja in v ozadju novi jez na Sori (Foto: Igor Kržišnik)

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost