Aktualno

Zdravje v občini 2022

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

11.5.2022

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je pripravil že sedmo objavo podatkov Zdravje v občini. Kazalniki vključujejo podatke leta 2020, ki ga je prežemala pandemija Covid-19. Kazalniki so dostopni na novi spletni strani, ki omogoča tudi enostavno primerjavo z drugo občino.

Publikacija Zdravje v občini na kratko povzame tudi posledice pandemije covida-19, saj je ta povzročila ne le globalno zdravstveno krizo, ampak tudi družbeno in gospodarsko stisko. Raziskava SI-PANDA je pokazala, da se v Sloveniji srečujemo z znaki pandemske izčrpanosti, posebej pri mlajših prebivalcih. Za obvladovanje posledic pandemije, izboljšanje zdravja občanov in zmanjševanje neenakosti v zdravju bo zato v prihodnje še bolj pomembno ustvarjanje lokalnih okolij, ki bodo spodbujala zdrav življenjski slog, krepila socialno oporo in dobro sosedsko povezanost.

Prikaz podatkov za občino Gorenja vas - Poljane

Dostopnost