Zahvala

22.9.2023

Spoštovane občanke in občani!

Občina Gorenja vas - Poljane in Civilna zaščita se vsem prebivalcem občine zahvaljujeta za strpnost, razumevanje in izjemno tvorno sodelovanje v katastrofalni ujmi, ki je v začetku avgusta prizadela več kot polovico območja celotne občine. V intervenciji je bilo poskrbljeno za najnujnejše odstranjevanje posledic, ki je potekalo skoraj dva tedna. Gasilci, ki jih je bilo prve dni na terenu po 150, sodelovala so vsa društva občinskega gasilskega poveljstva, so opravili skoraj 10.000 ur dela. Izjemno učinkovito in hitro ste na pomoč priskočili lokalni gradbinci ter kmetje z gradbeno mehanizacijo, prostovoljci, predstavniki drugih organizacij, Rdečega križa, skavti … Čaka nas dolga obnova, saj naravne katastrofe takih razsežnosti ne pomnimo. Želimo si, da bi se enotnost, ki nas je povezovala v prvih dneh po ujmi, ohranila ter da bi na s strpnostjo in razumevanjem, predvsem pa z medsebojno podporo in skupnim delom uspelo enako dobro sodelovati tudi pri sanaciji. Hvala vsem, ki ste že in boste še pomagali, da bo naša Poljanska dolina spet dobila prvotno podobo!