Aktualno

Začetek gradnje novega mostu v Gorenji vasi

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

14.7.2021

V teh dneh so se pričela pripravljalna dela za gradnjo novega mostu čez Soro v Gorenji vasi, ki bo nadomestil močno dotrajani most na regionalni cesti ob gorenjevaškem krožišču. Izbrani najugodnejši izvajalec del je podjetje Mapri, d.o.o. iz Ljubljane, ki je dne 27. 5. 2021 z investitorjem Direkcijo RS za infrastrukturo podpisalo gradbeno pogodbo v vrednosti 907.338 eur z DDV.

Pred rušenjem obstoječega mostu je predvidena ureditev začasnega montažnega mostu, preko katerega bo promet potekal izmenično enosmerno, popolna zapora pa bo le v dneh ureditve navezav na začasni most. V času gradnje bodo na sosednje premostitve najprej preusmerjeni vsi pešci, ki jih še posebej vabimo k spremljanju vsakokratne prometne signalizacije ob gradbišču.

Zaradi zahtevnosti in obsežnosti gradnje rok izvedbe znaša 300 dni od uvedbe v delo, zato pričakujemo, da bo novi most predan namenu do sredine prihodnjega leta.

Fotogalerija

Pripravljalna dela za nov most čez Soro Gorenja vas. Foto Boštjan Kočar
Dostopnost