Aktualno

Začetek gradnje novega mostu v Gorenji vasi

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

14.7.2021

V teh dneh so se pričela pripravljalna dela za gradnjo novega mostu čez Soro v Gorenji vasi, ki bo nadomestil močno dotrajani most na regionalni cesti ob gorenjevaškem krožišču. Izbrani najugodnejši izvajalec del je podjetje Mapri, d.o.o. iz Ljubljane, ki je dne 27. 5. 2021 z investitorjem Direkcijo RS za infrastrukturo podpisalo gradbeno pogodbo v vrednosti 907.338 eur z DDV.

Pred rušenjem obstoječega mostu je predvidena ureditev začasnega montažnega mostu, preko katerega bo promet potekal izmenično enosmerno, popolna zapora pa bo le v dneh ureditve navezav na začasni most. V času gradnje bodo na sosednje premostitve najprej preusmerjeni vsi pešci, ki jih še posebej vabimo k spremljanju vsakokratne prometne signalizacije ob gradbišču.

Zaradi zahtevnosti in obsežnosti gradnje rok izvedbe znaša 300 dni od uvedbe v delo, zato pričakujemo, da bo novi most predan namenu do sredine prihodnjega leta.

Fotogalerija

Pripravljalna dela za nov most čez Soro Gorenja vas. Foto Boštjan Kočar

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost