Aktualno

Ultramaratonec Hilarij s kolesom po vseh slovenskih občinah

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

3.9.2012

Danes je našo občino obiskal ultramaratonec Radovan Skubic Hilarij.

Slovenski ultramaratonec Radovan Skubic Hilarij bo v dveh tednih prekolesaril vseh 211 slovenskih občin in županom dostavil zeleno sporočilo, s katerim želi opozoriti na pomen varovanja okolja.

Hilarij je prepričan, da je ohranjanje naravnega okolja ključ za boljšo kakovost življenja na vseh ravneh, zato že skoraj 30 let izvaja odmevne »zelene« projekte. Zavzema se za promocijo kolesarjenja kot eno najbolj trajnostnih oblik rekreacije. Na svoji poti po Sloveniji bo promoviral tudi kolesarske poti Srca Slovenije za treking, družinske in bolj zahtevne cestne in gorske kolesarje.

Hilarija je danes sprejel župan Milan Čadež, ki mu je za njegov podvig čestital in mu postregel s sladkimi dobrotami in vitaminskimi napitki z okoliških kmetij. Ob tej priložnosti mu je predstavil tudi občinski kolesarski krog, mu podaril promocijski material naše občine ter mu zaželel še veliko sreče pri nadaljevanju poti.

Fotogalerija

Dostopnost