Aktualno

Terenska akcija za večjo varnost pešcev »Bodi viden – bodi previden«

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

5.10.2017

4. oktobra 2017 med 18. in 19.30 uro je bila izvedena terenska akcija z opozarjanjem pešcev in razdeljevanjem odsevnih trakov tudi v Občini Gorenja vas - Poljane.
Terenska akcija je bila izvedena v okviru nacionalne akcije za večjo varnost pešcev »Bodi viden – bodi previden«.

Sodelujoči, člana občinskega Sveta za preventivo in vzgojo v cestnem prometu v sodelovanju z občinskim redarstvom in Zvezo šoferjev in avtomehanikov Žiri, so mimoidoče opozarjali na varnost pešcev v prometu ter jim razdelili približno 100 odsevnih trakov in kresničk. 

Namen akcije je opozoriti na varnost pešcev, ki spadajo med ranljivejše udeležence v prometu. Še posebej so ogroženi starejši pešci, ki so pogosto žrtve prometnih nesreč. Največ nesreč pešcev pa se zgodi ravno v jesenskih in zimskih mesecih, ko so dnevi krajši, vozne razmere pa zahtevnejše. Zato je pomembno, da tako pešci poskrbijo za svojo vidnost z odsevniki kot tudi vozniki z zmanjšano hitrostjo vožnje v naseljih ter jim odstopijo prednost na prehodih za pešce.

Fotogalerija

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost