Sprejem prvošolčkov v šolskem letu 2022/2023

1.9.2022

Danes so se v šolske klopi vrnili šolarji in šolarke. Začelo se je novo šolsko leto. Nekateri pa so šolski prag prestopili prvič. Zanje je prvi šolski dan še kako pomemben. Naše prvošolke in prvošolčke, njihove starše ter učiteljice in učitelje na obeh matičnih šolah s podružnicami je tudi letos obiskal župan Milan Čadež in podžupan Anton Debeljak.

Župan je 123 prvošolkam in prvošolcem na krajši uvodni slovesnosti zaželel uspešen in varen začetek šolskih dni ter veliko uspeha, ob tem pa jih tudi opozoril na previdnost na cesti na poti v šolo in domov. Kot je dejal, je prvi šolski dan vedno nekaj posebnega za učence, ki prvič prestopijo šolski prag, in si ga zapomnijo za vse življenje, zato je prvošolčkom poklonil posvetilo ter slovensko zastavo.

Vsem prvošolkam, prvošolcem ter ostalim učenkam, učencem in dijakinjam ter dijakom želimo veliko novega znanja, uspehov in prijetnih doživetij. Srečno!

Sprejem prvošolčkov na OŠ Poljane. Foto: arhiv OŠ Poljane
Prvošolčki OŠ Ivana Tavčarja Gorenja vas. Foto: foto Viktor Žiri