Slavnostna akademija s podelitvijo občinskih priznanj za leto 2014

1.12.2014

V soboto, 29. novembra 2014, ob 19. uri smo v telovadnici OŠ Poljane počastili občinski praznik in podelili občinska priznanja za leto 2014.

V soboto, 29. 11., smo v Poljanah počastili občinski praznik in 20. obletnico ustanovitve občine ter letošnjim nagrajencem podelili občinska priznanja. Na prireditvi so svoje vtise 20-letnega obdobja strnili častni občani, oba ravnatelja, župnik, župan, direktorica občinske uprave, ki smo si jih na prireditvi ogledali na predstavitvenem platnu. Posamezne prizore so popestrili vrhunski glasbeni in plesni vložki. Nastopili so: Miha Križnar, Barbara Dolenc, pevski zbor Manual, Hana Kavčič in plesna skupina Step.
Bogatemu in raznovrstnemu kulturnemu programu je sledila slovesna podelitev nagrad.
Naziv častni občan je posthumno prejel pisatelj VLADIMIR KAVČIČ za obsežno pisateljsko delo.
Plaketo občine je prejelo PGD POLJANE za prostovoljstvo in požrtvovalnost v preteklih 120. letih ter uspešno soočanje z gasilskimi izzivi sodobnega časa.
Priznanja občine so prejeli:
- gospa BREDA BOGATAJ za dolgoletno prostovoljno delo v OO Rdečega križa Gorenja vas in za 10-letno vodenje skupine Zarja,
- DRUŠTVO PODEŽELSKIH ŽENA BLEGOŠ za ohranjanje in razvoj pestrih podeželskih dejavnosti,
- PLANINSKO DRUŠTVO GORENJA VAS za uveljavljanje planinstva v preteklih 40. letih,
- PGD SOVODENJ za požrtvovalno delo in pomoč krajanom v preteklih 60. letih.
Priznanje župana pa je prejel GREGOR STANONIK za izjemne rezultate na najtežjih mednarodnih gasilskih tekmovanjih.