Aktualno

Sanacija ceste pri cerkvi na Hotavljah

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

28.5.2024

Pri cerkvi na Hotavljah poteka obsežna sanacija priključne ceste Hotavlje 54, ki je bila ob poplavah popolnoma neprevozna. 

Hudourniška struga Homovšaka z zaledjem iz obširnega območja Slajke je v tem delu povsem preusmerila strugo in odnesla celotno cesto. Po interventni ureditvi prevoznosti pa v zadnjih mesecih na tem območju poteka celovita sanacija, ki obsega tudi ureditev struge na način, da bo območje in infrastruktura ob prihodnjih pričakovanih povečanih nalivih poplavno varnejša. Na najožjem delu soteske se nameščajo škatlasti propusti velikih dimenzij, ki so na novo vgrajeni tudi preko glavne ceste na Slajko. Na območju struge je predvidenih več zadrževalnih pragov in dve zaplavni pregradi gorvodno za zadrževanje mulja. Po ureditvi struge bo sledila dokončna ureditev ceste.

Fotogalerija

Dostopnost