Aktualno

Rušenje starega mostu na Fužinah

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

16.3.2022

V sredo, 16. marca, je bil porušen stari, dotrajani most čez reko Hobovščico na Fužinah, ki ga bo nadomestil nov most.

Izvajalca gradbenih del, CVP d.o.o in Raspet d.o.o., sta že pričela z gradnjo novega mostu, ki bo zgrajen v okviru rekonstrukcije kilometer in pol dolgega odseka državne ceste Trebija - Sovodenj. Najprej je bilo potrebno umakniti komunalne vode z območja mostu, nato se je izvedla rušitev mostu in čiščenje območja ter priprava na gradnjo novega mostu. 

Zaradi gradnje novega mostu je promet preusmerjen na državno cesto Trebija - Žiri. Začasna prometna ureditev bo veljala vse do izgradnje novega mostu, katerega gradnja bo predvidoma zaključena v roku 120 dni.

V skladu s sofinancerskim sporazumom med Direkcijo RS za infrastrukturo in Občino Gorenja vas – Poljane se stroški izgradnje mostu delijo na polovico. 

 

 

Dostopnost