Aktualno

Priznanje Šoli zdravja

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

23.6.2026

Društvo Šola zdravja je prejelo Priznanje Republike Slovenije za prostovoljstvo za leto 2025, najvišje državno priznanje na področju prostovoljstva. 

Priznanje so podelili na slovesnosti v Predsedniški palači v Ljubljani, kjer sta ga izročili predsednica Republike Slovenije Nataša Pirc Musar in predsednica Odbora Republike Slovenije za podelitev državnih priznanj na področju prostovoljstva Iva Devetak. V imenu Društva Šola zdravja je priznanje prevzela predsednica društva Zdenka Kavčič.

V obrazložitvi priznanja je bilo poudarjeno, da Društvo Šola zdravja spodbuja zdrav življenjski slog, redno gibanje in socialno povezanost prebivalcev in prebivalk Slovenije, zlasti starejših. S programom »1000 gibov« vsakodnevno povezuje ljudi po vsej Sloveniji ter prispeva h krepitvi telesnega in duševnega zdravja ter občutka skupnosti.

Društvo Šola zdravja je s svojimi aktivnostmi prisotno tudi v občini Gorenja vas - Poljane, kjer redna jutranja vadba in druženje prispevata k boljšemu počutju ter povezovanju občank in občanov.

Prijavite se na občinski
e-novičnik

Dostopnost