Pričetek gradnje novega mostu v Gorenji vasi

26.8.2021

V sredo, 25. avgusta, je bil porušen stari, dotrajani, most čez reko Poljansko Soro v Gorenji vasi, ki ga bo nadomestil nov most.

Dela izvaja podjetje Mapri, d.o.o. iz Ljubljane, ki je 27. 5. 2021 z investitorjem, Direkcijo RS za infrastrukturo, podpisalo gradbeno pogodbo v vrednosti 907.338 eur z DDV.

Zaradi gradnje je promet v Gorenji vasi preusmerjen na nov, začasni, montažni most, preko katerega promet za vsa vozila poteka izmenično enosmerno. Pešci in kolesarji pa za prehod reke Poljanske Sore uporabljajo Neškovo brv.

Začasna prometna ureditev bo veljala vse do izgradnje novega mostu, katerega gradnja bo predvidoma zaključena konec meseca marca 2022.