Aktualno

Pri vseh vodovodih oskrba z vodo varna

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

29.3.2022

Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano (NLZOH) v Kranju je pripravil poročilo o zdravstveni ustreznosti pitne vode iz javnih vodovodov v upravljanju Občine Gorenja vas - Poljane za leto 2021. Oskrba s pitno vodo je bila po njihovi oceni pri vseh vodovodih varna.

Poročilo, ki uporabnike o skladnosti pitne vode obvešča enkrat letno, zajema osem vodovodov. V njem so obravnavani vzorci, odvzeti v okviru notranjega nadzora pitne vode in v okviru državnega monitoringa. Lani je bilo v okviru notranjega nadzora za mikrobiološke preiskave odvzetih 79 vzorcev, od tega jih je bilo deset neskladnih s Pravilnikom o pitni vodi, in devet vzorcev za fizikalno-kemijske analize, ki so bili vsi skladni s Pravilnikom o pitni vodi.

Povzetek poročila si lahko preberete v marčevski številki Podblegaških novic.

Dostopnost