Aktualno

Predstavitev gradiva Ivana Tavčarja v Narodni in univerzitetni knjižnici

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

6.12.2023

Na Ta veseli dan kulture je Narodna in univerzitetna knjižnica v Ljubljani v nedeljo, 3. decembra, pripravila na ogled priložnostno predstavitev gradiva Ivana Tavčarja in se tako ob 100. obletnici njegove smrti poklonila spominu na visoškega gospoda.

V Veliki čitalnici je bila v poklon visoškemu gospodu pripravljena priložnostna predstavitev izbora obsežne zbirke tiskanih in prevodnih izdaj Ivana Tavčarja ter njegove rokopisne zapuščine in ostalin, ki jih hranijo v NUK. Na ogled so bile med drugim rokopisne ostaline Ivana Tavčarja, denimo fragment Visoške kronike, ter fotografije in dela, ki so izšla v tiskani obliki za časa njegovega življenja. V NUK pripravljajo tudi spletni učni pripomoček za interaktivno učenje o življenju in delu Ivana Tavčarja.

Fotogalerija

Foto: FB profil NUK
Foto: FB profil NUK
Foto: FB profil NUK
Foto: FB profil NUK
Dostopnost