Aktualno

Podpis pogodbe o sofinanciranju prenove prostorov v ZD Gorenja vas

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

13.6.2024

Občina Gorenja vas – Poljane je v teh dneh z Ministrstvom za zdravje podpisala Pogodbo o sofinanciranju in s tem pridobila 274.632,32 evra nepovratnih sredstev za ureditev novih ambulant družinske medicine v Zdravstveni postaji Gorenja vas. Celoten projekt prenove je vreden 495.744,21 evra, preostali finančni del pa bo krila Občina Gorenja vas - Poljane. 

Predmet projekta je rekonstrukcija južnega dela prostorov v 1. nadstropju, v katerih je prvotno delovala lekarna Gorenja vas ter rekonstrukcija opuščenega pritličnega najemniškega stanovanja. V sklopu preureditve omenjenih prostorov bo zdravstveni dom pridobil dve ambulanti družinske medicine, ambulanto fizioterapije in prostor za izolacijo okuženih pacientov. V sklopu prenove bo potekala še obnova sanitarij v 1. nadstropju. Z naložbo bomo zagotovili dodatnih 221,10 m² neto uporabnih površin.

Po besedah župana Milana Čadeža se bo s prenovo bistveno prispevalo k dvigu kakovosti zdravstvenih storitev v naši občini.

Dostopnost