Aktualno

Pristopili k politiki zelenega turizma

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

17.6.2020

V Zeleni shemi slovenskega turizma je 53 destinacij že pridobilo znak Slovenia Green Destination, letos pa se je v program za pridobitev znaka vključilo še šest občin. Med njimi je tudi Občina Gorenja vas - Poljane, kjer je danes potekal prvi posvet na to temo, v okviru katerega je bila podpisana Zelena politika in Etični kodeks v turizmu.

Posveta z naslovom "Priložnosti in izzivi trajnostnega razvoja turizma ter spodbujanje turističnih ponudnikov za razvoj trajnostnih modelov v destinaciji Gorenja vas - Poljane" so se udeležili predstavniki turističnega gospodarstva, nastanitvenikov, prehrambenih obratov, rokodelci oz. obrtniki.

Na posvetu so sodelovali:
Astrid Prašnikar, Inštitut za odgovorni turizem, ki je predstavila Zeleno shemo,
- Ariana Suhadolnik, v.d. direktorica Zavoda za turizem Miren Kostanjevica, ki je osvojil zlati znak Slovenia Green, je predstavila svoj primer dobre prakse,
- Tjaša Šter, Vile Vita Brda je predstavila svojo dobro prakso, saj so v letošnjem letu pridobili trajnostni znak Zeleni ključ,
- Kristina Knific, Občina Gorenja vas - Poljane, je predstavila odgovorno rabo vode, odgovorno ravnanje z odpadnimi vodami in odpadki v turistični industriji,
- Tomaž Trobiš, v.d. direktor Zavoda Poljanska dolina pa je predstavil turizem destinacije Gorenja vas – Poljane.

S tem se tudi Občina Gorenja vas - Poljane uradno pridružuje številnim slovenskim destinacijam, ki uresničujejo in spodbujajo trajnostni turizem in s tem pozitivno vplivajo na naravno okolje, lokalno skupnost in gospodarstvo.

Fotogalerija

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost