Podelitev priznanj občine za leto 2020

30.6.2021

V četrtek, 24. junija 2021, je župan Milan Čadež na manjši slovesnosti podelil priznanja občine za leto 2020.

Plaketo občine za organiziranje in razvoj športa v preteklih 50-ih letih je za Športno društvo Poljane prevzel njegov predsednik Gašper Klinec.
Priznanja občine pa so prevzeli:
- mag. Jurij Kumer za prispevek k razvoju kmetijstva ter vaške in kultirne podobe Hotavelj,
- Pavel Razložnik za dolgoletno vodenje štaba Civilne zaščite občine, ter
- za Čebelarsko društvo Sovodenj predsednik Vinko Dolinar, za 60-letno čebelarjenje s kranjsko sivko na sonareven način.

Zaradi zadržanosti se slovesne podelitve priznanj nista udeležila Jože Stržaj, prejemnik priznanja občine za zgledno pastoralno delo in obnovo skaralnih objektov Župnije Poljane nad Škofjo Loko, ter Sara Peternelj, prejemnica priznanja župana za dosežene športne uspehe v alpskem smučanju.

Slovesnost ob podelitvi priznanj so z glasbenimi točkami popestrile mlade glasbenice, Maruša Šubic na violini in Nika Justin na klarinetu, obe učenki Glasbene šole Škofja Loka, ter Loti Feltrin, dijakinja Umetniške gimnazije Koper, na klavirju.

Župan Milan Čadež
Gašper Klinec, Športno društvo Poljane
mag. Jurij Kumer
Pavel Razložnik
Vinko Dolinar, Čebelarsko društvo Sovodenj
Gašper Klinec, Športno društvo Poljane
mag. Jurij Kumer
Pavel Razložnik
Vinko Dolinar, Čebelarsko društvo Sovodenj
Maruša Šubic, violina, pri klavirju: Katja Činč, univ. spec. mus., mentorica: Anuša Plesničar, M. Mus.
Nika Justin, klarinet, pri klavirju: Katarina Tominec, spec., mentorica: Liljana Poklukar Herman, prof.
Loti Feltrin, klavir