Aktualno

Počasi nastaja Hiša generacij

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

23.9.2021

Z rušitvijo nekdanje stare gorenjevaške šole je podjetje VG5 d.o.o., iz Ljubljane v začetku julija začelo dela za gradnjo Hiše generacij, kjer bo v pritličju enota dnevnega varstva za 6 do 8 uporabnikov dnevno, v zgornjih dveh nadstropjih pa enota začasnih namestitev za 16 uporabnikov. 

Na objektu dela potekajo po planu, v avgustu so se nadaljevala rušitvena dela objekta do prve etaže, odstranjena so notranja stopnišča in ostrešje. Izveden je bil odkop kletnih zidov, temeljev in injektiranje kamnitih sten pritličja. Zaključena je hidroizolacija z drenažo in toplotna izolacija vkopanih zidov. Trenutno se izdeluje AB plošča nad pritličjem.

Projekt je v višini 1,4 milijona evrov sofinanciran z nepovratnimi sredstvi Evropskega sklada za regionalni razvoj, občina pa bo pokrila stroške izdelave projektne dokumentacije. Investicija mora biti v celoti izvedena jeseni prihodnje leto, prvim uporabnikom pa bo na voljo z začetkom leta 2023.

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost