Aktualno

Omejena raba pitne vode na vodovodnem sistemu Lučine

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

9.8.2022

Občina Gorenja vas - Poljane na osnovi sklepa župana občine zaradi pomanjkanja vode na vodooskrbnem območju vodovoda Lučine, ki obsega dele naselij Lučine, Dolge Njive in Prelesje, od 9. avgusta 2022 do preklica uvaja varčevanje s pitno vodo in omejeno rabo pitne vode na tem območju.

Uporaba vode iz vodovoda Lučine je omejena v naslednjem obsegu prepovedi uporabe: zalivanje zelenic in vrtov, pranje motornih vozil, pranje zunanjih površin in polnjenje bazenov. Prav tako je prepovedan odvzem vode iz hidrantov vodovoda Lučine.

Vse uporabnike javnega vodovoda Lučine prosimo, da s pitno vodo iz javnega vodovoda varčujejo neglede na vrsto rabe, pri čemer prosijo, da uporabniki za namene, ki to omogočajo, prednostno uporabljajo morebitne zaloge deževnice.

Uporabnikom vodovoda Lučine se zahvaljujemo za razumevanje in spoštovanje navedenega.

Dostopnost