Aktualno

Olimpijska bakla v občini Gorenja vas - Poljane

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

21.7.2021

Slovenska bakla je »odkljukala« še eno regijo v Sloveniji, in sicer je z obiski v občinah Gorenja vas - Poljane, Žiri, Škofja Loka in Železniki končala popotovanje po Gorenjski. Le še ducat občin je pred slovesnim zaključkom projekta Slovenska bakla!

Začetek v Poljanah nad Škofjo Loko je bil obarvan olimpijsko z zastavicami malčkov tamkajšnjega vrtca Agata Poljane, ki so baklo pričakali pred Šubičevo hišo, kulturnim centrom slikarjev Šubic. Za baklo sta nato poprijeli odlični smučarski skakalki, domačinki Ema Klinec in Nika Križnar, ki sta bili prvi med mnogimi predajami vse do pet kilometrov – po stranskih poteh - oddaljene Gorenje vasi. Tekli so še olimpijski maratonec Anton Kosmač, paralimpijka Ana Justin, člani Kolesarskega društva Belaunce, Društva letalcev Kragulj, Planinskega društva Sovodenj, Društva OPV Šport, Košarkarskega kluba Gorenja vas, Strelskega društva Gorenja vas, Športnega društva sv. Urban, Plezalnega društva Cempin, Planinskega društva Gorenja vas, Smučarskega kluba Poljane in Karate kluba Ronin.

Ob prihodu v Gorenjo vas je številne navdušene tekače nagovoril župan Milan Čadež, prisotnim in bakli pa je zaplesala folklorna skupina Turističnega društva Žirovski vrh. In poldruga ura v občini Gorenja vas – Poljane je minila, kot bi mignil.

Fotogalerija

Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Foto: Jan Gregorc
Dostopnost