Olimpijska bakla odplesala iz Gorenje vasi

14.5.2024

Baklino karavano so v Občino Gorenja vas - Poljane pospremile deževne kaplje, ki niso preprečile številnim udeležencem teka, da se zberejo na Regnovem trgu, kjer jih je nagovoril župan Milan Čadež.

Anton Kosmač, olimpijec in maratonec, je ponesel jekleno lepotico na skupinski krog do šolskega igrišča, na katerem so skupine odtekle pet krogov in pritekle nazaj na osrednje prizorišče. Albert Cakići, paraolimpijec, Karate klub RONIN, Smučarski klub Poljane, Plezalno društvo Cempin, Strelsko društvo Gorenja vas, Košarkarski klub Gorenja vas, Kolesarsko društvo Belaunce, Atletski klub Athlos Gorenja vas, Športno društvo Blegoš, Športno društvo Mladi vrh, Športno društvo Sovodenj, Vadbeni studio Polerina, Tekaška banda, Športno društvo Marmor Hotavlje in Športno društvo Poljane so se udeležili teka s svojimi številnimi predstavniki. Na glavnem prizorišču so se tekači okrepčali in prejeli trajnostne zapestnice Skupine SIJ. Dogodek so zaključili plesalci Plesne skupine STEP s plesnima točkama. Baklina karavana je nadaljevala proti Železnikom.

Vir: Olimpijski komite Slovenije - Združenje športnih zvez

Foto: Jurij Kodrun