Aktualno

Okrogla miza o dr. Ivanu Tavčarju

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

9.12.2011

Na okrogli mizi v Poljanah smo izvedeli marsikatero skrivnost o našem rojaku dr. Ivanu Tavčarju. Ob 160. obletnici rojstva dr. Ivana Tavčarja je bila v Poljanah organizirana okrogla miza z naslovom »Dr. Ivan Tavčar, slovenski politik, ljubljanski jurist, visoški posestnik v Poljanah«.
Pod spretnim vodenjem Mojce Oblak, so zgodovinar in literarni zgodovina Igor Grdina, slovenist in literarni zgodovinar Matjaž Kmecl, pravnik Lojze Ude, ekonomist Viktor Žakelj in filozof ter sociolog Miha Naglič udeležencem v dvorani kulturnega doma razkrili marsikatero skrivnost o pisatelju in našem rojaku, ki je bila splošni javnosti do sedaj prikrita.
V preddverju je bila na ogled razstava arhivskega gradiva o dr. Ivanu Tavčarju iz zasebne zbirke z  naslovom »Iz Kosmovega arhiva«.
Dostopnost