Aktualno

Odprtje nove kavarne na Dvorcu Visoko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

17.5.2019

S sredino meseca maja je Dvorec Visoko zopet odprl svoja vrata.

Tokrat se je ponudbi vodenih ogledov muzejskih zbirk pridružila še ponudba kavarne. 

Zavoda za kulturo in turizem Poljanska dolina, je v zadnjih mesecih pripravil vse potrebno za to, da je v dvorcu Visoko, ki je od leta 2017 kulturni spomenik državnega pomena, oživel še en prostor: Kavarna Visoko. Poleg ogleda razstav in vonja po preteklosti obiskovalec svoj postanek zdaj lahko nadgradi npr. s ‘Presečnikovo Meto’ ali ‘Kosmovim Janezom’ …, torticami, ki doživetje Tavčarjevih del naredijo še bolj zapomnljivo. Razvijajo pa še druge sladke dobrote na temo Visoške kronike (katere 100-letnico obeležujemo letos), vse s poudarkom na lokalnih dobaviteljih. 

Kavarna je sicer odprta že od 17. maja, slovesnost ob uradnem odprtju pa bo 31. maja ob 11. uri.

 

Fotogalerija

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost