Aktualno

Odprtje nove kavarne na Dvorcu Visoko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

17.5.2019

S sredino meseca maja je Dvorec Visoko zopet odprl svoja vrata.

Tokrat se je ponudbi vodenih ogledov muzejskih zbirk pridružila še ponudba kavarne. 

Zavoda za kulturo in turizem Poljanska dolina, je v zadnjih mesecih pripravil vse potrebno za to, da je v dvorcu Visoko, ki je od leta 2017 kulturni spomenik državnega pomena, oživel še en prostor: Kavarna Visoko. Poleg ogleda razstav in vonja po preteklosti obiskovalec svoj postanek zdaj lahko nadgradi npr. s ‘Presečnikovo Meto’ ali ‘Kosmovim Janezom’ …, torticami, ki doživetje Tavčarjevih del naredijo še bolj zapomnljivo. Razvijajo pa še druge sladke dobrote na temo Visoške kronike (katere 100-letnico obeležujemo letos), vse s poudarkom na lokalnih dobaviteljih. 

Kavarna je sicer odprta že od 17. maja, slovesnost ob uradnem odprtju pa bo 31. maja ob 11. uri.

 

Fotogalerija

Dostopnost