Aktualno

Odprtje kolesarske sezone

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

6.5.2013

Kolesarjenja v prijetni družbi in čudovitem vremenu se je udeležilo preko 50 kolesarjev. Prvo majsko soboto so se kolesarski navdušenci v čudovitem vremenu zbrali na vaškem trgu v Gorenji vasi, kjer je župan v uvodu predstavil letošnje novosti kolesarskega kroga. Kolesarji so prejeli kartonček s 16 kontrolnimi točkami, kjer jim bodo v ličnih predalnikih na voljo žigi, kartončki, karte in drug promocijski material. Po zbranih vseh 16 žigih, torej po prekolesarjeni celotni trasi kroga, bodo prejeli občinsko kolesarsko majico. Žige lahko kolesarji zbirajo skozi vse leto. Prvi žig so prejeli že na trgu.V prijetnem vzdušju so se skupaj podali na prvo etapo Kolesarskega kroga občine Gorenja vas – Poljane. Najprej so se povzpeli na Javorč, nato pa naprej do drugega kontrolnega žiga pri Kmetiji Pr' Bukovcu, kjer so bili zelo gostoljubno sprejeti. Spust v Lučine jih je malo ohladil, tako da je prijalo posedanje na soncu pri Okrepčevalnici Matija, kjer so pritisnili tudi tretji žig. Sledil je vzpon na Pasjo ravan, četrti žig na prevalu in krajši počitek, potem pa spust do dvorca na Visokem, kjer so si na vrtu zasluženo privoščili kaj osvežilnega. Ob povratku v Gorenjo vas so se za peti žig ustavili še pri Gostilni Na Vidmu. Zaključili so z druženjem na  gorenjevaškem trgu, okrepčali z okusnim golažem, za osvežitev s pijačami pa je poskrbelo Turistično društvo Gorenja vas.

Fotogalerija

Dostopnost