Aktualno

Odobrena nepovratna sredstva za obnovo dvorca Visoko

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

31.5.2021

Občina Gorenja vas – Poljane je v teh dneh prejela odločbo Ministrstva za kulturo o dodelitvi nepovratnih sredstev v višini dobrih 190.000 eurov za sofinanciranje kulturnega projekta na področju nepremične kulturne dediščine.

S prejetimi sredstvi bomo obnovili gospodarsko poslopje pri dvorcu Visoko. Dela zajemajo obnovo strehe, fasade s kamnitimi oboki, obnovo lesenega balkona, celotnega lesenega stavbnega pohištva, kovanih mrež na oknih in obnovo arkadne kletne dvorane. Z deli bomo pričeli konec leta. Trenutno Restavratorski center Ljubljana na dvorcu Visoko obnovlja fasado stare kašče.

S prenovo želi občina na dolgi rok prispevati k ohranjanju spomeniško-varstvenih lastnosti Visoške domačije – kulturnega spomenika državnega pomena ter izboljšati pogoje za nadaljnje oživljanje Visoške domačije.

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost