Aktualno

Obnova regionalne ceste Lučine - Suhi Dol

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

25.1.2022

Občina Gorenja vas - Poljane in Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo obnavljata približno 1,5 kilometra dolg odsek ceste od naselja Lučine do Suhega Dola.

Na delu ceste od Lučin do konca Dolgih Njiv, v dolžini okrog štiristo metrov, so se uredili pločniki in javna razsvetljava. Vgrajen je bil grobi sloj asfalta na površini ceste, fini asfalt pa bo sledil v pomladanskih mesecih. Ko bodo vremenske razmere dopuščale, se bodo dela nadaljevala na odseku do Suhega Dola. V sklopu del, ki bodo potekala ob polovični zapori ceste, bodo zmanjšali ovinke, pri čemer bodo poskrbeli za prestavitev celotne trase ceste z novimi useki v teren, sedanjo traso pa zasuli.

Dela izvaja izbrani izvajalec, KPL d.o.o., vsa dela naj bi bila končana konec junija. Naložba je vredna dobrih 900 tisoč evrov, pri čemer bo občina zagotovila sredstva za ureditev pločnikov in javne razsvetljave v višini 64 tisoč evrov.

Fotogalerija

Dostopnost