Aktualno

Obisk številčne delegacije avstrijskih županov

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

15.10.2021

Včeraj, 14. 10. 2021, je Občino Gorenja vas – Poljane pod vodstvom avstrijskega veleposlaništva v Sloveniji obiskala številčna delegacija županov iz sosednje Avstrije.

Župan Milan Čadež jih je sprejel na območju novega kopališča Poljane, kjer jim je kot primer dobre prakse predstavil izvedene protipoplavne ukrepe Poljane, obenem pa tudi druge značilnosti občine in njene številne projekte. Delegacija je nato obiskala dvorec Visoko, kjer je po ogledu obnovljenega dvorca in razstavnih zbirk sledilo prijetno druženje ob izmenjavi mnenj in izkušenj prakse delovanja občin v obeh državah. Obiskovalci so bili navdušeni nad domačo ponudbo kavarne; domačimi buhteljni, domačimi čaji, terjakom iznad odprtega ognjišča Visoške kuhinje...

Obisk delegacije, ki jo je spremljala atašejka mag. Anna Pernegger iz avstrijskega veleposlaništva, je plod dobrega sodelovanja z obmejno občino Celovec, kjer se Poljanska dolina že tradicionalno udeležuje vsakoletnega sejma Alpe-Jadran.

Fotogalerija

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost