Aktualno

Obisk ministra za kmetijstvo in okolje

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

14.11.2012

14. 11. 2012 je občino obiskal minister za kmetijstvo in okolje Franc Bogovič v spremstvu vršilke dolžnosti generalne direktorice direktorata za okolje Barbare Avčin Tržan in direktorja Uprave RS za jedrsko varnost Andreja Stritarja. 

Namen obiska je bil neposredna seznanitev z odprto problematiko Rudnika Žirovski vrh s poudarkom na pospešitvi izvedbe sanacijskih del na plazu pod deponijo Boršt, ki jih je minister po ogledu ocenil kot utemeljene, saj zajemajo interventne ukrepe za drenažo zalednih vod, ki povzročajo plazenje.

Dogovorjeno je bilo tudi, da bo ministrstvo še v tem mesecu pripravilo predlog nadaljnjih aktivnosti glede RŽV za obravnavo na Vladi RS, do sredine decembra pa bo pripravljena novela zakona o trajnem zaprtju rudnika. Župan Milan Čadež je izpostavil tudi problematiko dolga do občine zaradi neplačevanja nadomestila za omejeno rabo prostora in nujnost čimprejšnjih ukrepov na odlagališču Boršt.

Fotogalerija

Dostopnost