Novi avtobusni hiški Fužine in Lučine

10.1.2022

Občina Gorenja vas - Poljane je na pobudo Krajevne skupnosti Trebija in Krajevne skupnosti Lučine na avtobusnem postajališču Fužine in Lučine postavila novi hiški, kjer lahko šolarji tudi v primeru slabega vremena varno počakajo na šolski avtobus.

Novi avtobusni hiški sta zasnovani tako, da se vklapljata v naše podeželsko okolje. Narejeni sta iz naravnega materiala – lesa, pokriti pa s "špičakom", tj. staro in avtohtono kritino z modernim pridihom. Hišici imata obliko čebelnjaka, ki je poleg kozolca slovenska arhitekturna posebnost in prispevata k boljši prepoznavnosti naše občine in lepe Poljanske doline ter sovpadata z drugimi avtobusnimi hiškami po občini.

Avtobusna hišica Lučine. Foto: arhiv občine