Aktualno

Premestitev Šubičeve freske Poljanska vstaja

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

18.11.2021

Občina v sklopu rušitve opuščene Mercatorjeve trgovine izvaja tudi prestavitev freske akademskega slikarja Iveta Šubica na novo lokacijo, za kar je občina že uskladila načrt prestavitve in pridobila soglasja Zavoda za varstvo Kulturne dediščine.

Po predhodni dolgotrajnejši in temeljiti utrditvi zaledne stene freske je v teku odstranjevanje obodnega pasu zidu okoli freske, kjer se že izdeluje novo obodno nosilno vez iz betona, ki bo omogočila premestitev freske. Postopno nameščanje navedenih vezi bo zaradi sušenja betona trajalo nekaj tednov. Pri delu se držimo zaporedja začrtanih korakov, zato dosedanja dela uspešno potekajo skladno s pripravljenim načrtom.

Zaključene so tudi arheološke raziskave severnega dela arheološkega najdišča baročne cerkve, kjer so bili odkopani vsi grobovi ob nekdanji baročni cerkvi, skupno je bilo najdenih 193 grobov. Najdene so bile tudi ostaline romanskega zidu iz 11. stoletja in ostanki petsto let stare gotske cerkve.

Fotogalerija

Zaključek arheoloških del.

Poljanska cesta 87

04 518 31 00

info@obcina-gvp.si

Dostopnost