Aktualno

Medved v naših krajih

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

15.6.2022

Iz strani občanov smo v zadnjem tednu prejeli kar nekaj klicev, da so na območju Poljanske doline opazili medveda.

Med sprehajanjem po gozdu lahko v izjemnih primerih srečamo medveda, vendar pa so takšna srečanja zelo redka, saj nas medved običajno opazi prej in se umakne. Napadi medveda na človeka so zelo redki in običajno so sprovocirani s strani človeka ali psa. Medvedu človek predstavlja naravnega sovražnika, zato se mu umakne. Težave nastopijo, kadar človek naredi poteze, ki jih medved lahko razume kot napad ali ogrožanje mladičev.

Občina Gorenja vas – Poljane zato poziva vse občane in občanke, da v primeru, da opazijo medveda o tem takoj obvestijo Milana Jerama, gospodarja Lovske družine Gorenja vas na telefon 051 380 720.

Dostopnost