Aktualno

Manj plastike, več trajnosti

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

18.5.2022

Na Zavodu Poljanska dolina so sredi maja organizirali letno srečanje s turističnimi ponudniki Poljanske doline.

Župan Občine Gorenja vas - Poljane Milan Čadež je na začetku izpostavil pomen srečanja za izmenjavo izkušenj in medsebojno spoznavanje, direktor Zavoda Poljanska dolina Tomaž Trobiš pa je izpostavil težnjo po trajnostnem in butičnem turizmu. Kristina Bogataj je v nadaljevanju udeležncem predstavila še zavezo Manj plastike, več trajnosti, ki sloni na pomenu izločanja plastike za enkratno uporabo - plastenke, plastični kozarci, plastična embalaža za hrano in plastična embalaža v hotelskih sobah s ciljem odstraniti vse problematične in nepotrebne plastične embalaže ter prehod na modele za večkratno uporabo oz. embalažo, ki jo je možno reciklirati ali kompostirati.

Zavezo sta na dogodku podpisala župan Milan Čadež in direktor Tomaž Trobiš.

Fotogalerija

Dostopnost