Aktualno

Knjižna nagrada za najuspešnejše devetošolce

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

14.6.2024

Ob zaključku šolskega leta župan Milan Čadež že po tradiciji obišče devetošolce obeh osnovnih šol v občini in jim zaželi srečo na nadaljnji poti.

Župan je ob zaključku osnovnošolskega izobraževanja vsem zaželel uspešno nadaljnje šolanje, ob tem pa jih spomnil, da morajo biti ponosni, da prihajajo iz Poljanske doline in da govorijo najlepše narečje. Najuspešnejše učence je na valeti tudi letos obdaril s knjigo, tokrat je bila to knjiga Urške Perenič Ivan Tavčar (1851-1923): na valovih življenja. V Osnovni šoli Ivana Tavčarja Gorenja vas so knjižno nagrado prejeli Ajda Dolinar, Sara Rihtaršič, Sofija Benedičič, Ožbej Drmota, Manca Fras, Marcel Jereb, Katka Demšar, Neža Šturm, Eva Ušeničnik, Tina Reberšek in Ajda Kržišnik. V Osnovni šoli Poljane pa so se vseh devet let šolanja najbolj izkazali: Ester Šinkovec, Ema Krek, Katjuša Bogataj, Nika Božnar, Blažka Jesenko, Ivana Krek, Jerca Gantar, Žana Eržen in Eva Debeljak.

Konec junija jih župan po tradiciji povabi še na zaključni izlet.

Fotogalerija

Podelitev knjižne nagrade v OŠ Poljane iz strani župana. Avtor: Jurij Kumer
Dostopnost