Aktualno

Izgradnja novega mostu v Gorenji vasi lepo napreduje

Za uporabo socialnih vtičnikov kot so Like, Share in Follow gumbi omogoči zunanje piškotke

28.2.2022

Gradnja novega mostu čez Soro v Gorenji vasi, ki bo nadomestil starega, porušenega avgusta lani, poteka po terminskem planu in brez težav.

V teh dneh je izbrani izvajalec del, podjetje Mapri, d.o.o. iz Ljubljane, pričel z betoniranjem mostne nosilne plošče za katero bodo porabili okrog 260 m³ betona. Nato sledi izgradnja prekladne mostne konstrukcije, opremljanje mostu, rekonstrukcija priključnih cest pred in za objektom ter vodnogospodarska ureditev struge Poljanske Sore pod mostom. Investicijo v vrednosti dobrih 900.000 evrov financira Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo.

Zaradi gradnje je promet v Gorenji vasi preusmerjen na nov, začasni, montažni most, preko katerega promet za vsa vozila poteka izmenično enosmerno. Pešci in kolesarji pa za prehod reke Poljanske Sore uporabljajo Neškovo brv. Začasna prometna ureditev bo veljala vse do izgradnje novega mostu, katerega gradnja bo predvidoma zaključena konec meseca marca 2022. 

 

 

Fotogalerija

Dostopnost