Drevesa krasijo lampijončki

21.12.2022

V Gorenji vasi in Poljanah je lani zažarela povsem nova praznična okrasitev, ki smo jo letos še nadgradili, in sicer smo drevesa okrasili z lampijoni, ki so jih izdelali učenci vseh osnovnih šol v občini.

Lampijone so izdelovali učenci obeh matičnih in vseh podružničnih šol v občini. Že pred začetkom šolskega leta smo namreč šole povabili, da v učne načrte vključijo tudi poslikave lampijonov. Na občini smo priskrbeli material in poskrbeli za montažo, učenci pa so pod mentorstvom učiteljev, porisali lampijone. V ornament, za katerega je značilno ponavljanje stilizirane figure, so vključili značilno slovensko motiviko: nagelj, rožmarin, roženkravt in srce. 150 unikatnih lampijonov zdaj krasi izbrana drevesa v Poljanah, Javorjah, Gorenji vasi, na Hotavljah, Sovodnju, v Lučinah in pri Dvorcu Visoko, večinoma ob šolskih poteh, da otroci na poti v šolo lahko občudujejo svoje izdelke. Vse skupaj je izpadlo zelo lepo, okrasitev so lepo sprejeli tudi občani.

Ob tej priložnosti bi se še enkrat iskreno zahvalili šolam za sodelovanje.

Lampijoni v Gorenji vasi. Foto: arhiv občine
	Lampijoni v Poljanah. Foto: arhiv občine