Sanirani štirje plazovi v Malenskem Vrhu

6.12.2021

Pred kratkim so bila zaključena dela na štirih zahtevnejših plazovih v strmem terenu na območju lokalne ceste Malenski Vrh–Brda. Občina je namreč v začetku julija podpisala pogodbo s podjetjem Dolenc, d.o.o., ki je sanacijo začelo še v istem mesecu.

Gradbena dela so zajemala sanacijo štirih zelo zahtevnih globinskih plazov in zamenjavo asfalta na 300 metrov dolgem odseku ceste Malenski Vrh - Gorenje Brdo. Na tem delu ceste so bile zgrajene kamnite zložbe, ki so temeljene na jeklenih pilotih, drenirane so bile zaledne vode in urejeno odvodnjavanje s cest in bližnjih objektov. Dela so se izvajala pod strokovnim nadzorom geologa na osnovi PZI-projekta, ki ga je izdelalo podjetje Geotrias, d.o.o..

Vrednost gradbenih del, ki so bila zaključena v treh mesecih in pol, znaša 187 tisoč evrov, 143 tisoč evrov za sanacijo plazov je prispevalo Ministrstvo za okolje in prostor, Sektor za zmanjševanje posledic naravnih nesreč.